4727-699-ico-wu.jpg

Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, albowiem właściwa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron rządzi

Najistotniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym następuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja nasienia w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj potencja

Dodaj komentarz