Archiwa kategorii: moda

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych potrzeb zarówno ubrania, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości sprzedawców jest różny, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna poprzez net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy wyrób zawiera jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z eko skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja elegancka: klasyka z błyskiem.

Śnieżna bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej tradycyjnie, ale nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i ozdobom.
W takowym zestawie śnieżna bluzka zachowuje ponadczasowy, dopasowany fason oraz jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz nieskomplikowane i usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja kunsztowna jest podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny model z materiału. Takowa tkanina nadaje jej nieco awangardowego charakteru i przekonuje, że zakładająca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez butów na obcasie. My proponujemy brokatowe, srebrne szpilki o trendy, głęboko wykrojonym kroju i z asymetrycznym, wydłużonym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają ton innym dodatkom. Szyję ozdabia kunsztowny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia dużo połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na nadgarstek proponujemy stonowany, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku lub na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę danej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie torebka